Samsung Monte  ‌   Rozbalenie   ‌   Základy  ‌  Hardware  ‌  Záznam  ‌  Widgety  ‌  Multiméd  ‌  Hry  ‌   Pripojenie ‌  Úžas  ‌  Hry   ‌   Funkcie

 
 
 

:: menu  

 

:: reklama  

 

:: partneri  

Nekomerčné informačné stránky informujúce o vlastnostiach nových LED podsvietených  televízorov. na URL: www.ledtv.name 
 
 
 

 
Widgety - rozšírenia
Teraz sa dostaňme ku Widgetom trochu podrobnejšie. Podobne ako vo webových systémoch, ako napríklad Wordpress, aj v Samsungu monte máme widgety. Tie nám umožňujú vylepšovať vzhľad, možnosti, pridať si pod ruku zaujímavé možnosti, často používané funkcie a tiež zaujímavo s nimi manipulovať. Ako sa už spomenulo, máte celkom tri plochy, ktoré si môžete ľubovolne prenastaviť, ako len chcete, môžete tam napraskať rôzne možnosti, nástroje, alebo si plochu ponechať celkom čistú. Keďže nie každý vie, o čo ide, spomeniem.

Pri zapnutí telefónu si môžete všimnúť, že švihom prsta pri jemnom dotyku zprava doľava alebo opačne prepnete z prvej plochy na druhú. Hore si všimnite číselné označenie každej plochy, 1 2 a 3. Každá plocha má vlastné číslo, a celkom na ľavo je tlačidlo widget. Niektoré vlastnosti sa skôr hodia pre tých, čo majú tenké prsty, ale zvládnu to aj hrubé ukazováky, skúste kliknúť na to Widget. Na spodnej strane displeja sa zobrazí ponuka možných možností, ktoré si môžete presunúť na plochu, ktorú ste si zvolili. Ak sa vám nejaký nástroj páči, kliknite na neho prstom, ale prst nepúšťajte a presuňte ho za stáleho dotyku prsta s displejom na miesto, kde ho chcete. Presuňte si tak na plochu hodiny, kalendár, rôzne vlastnosti multimédií, predpovede počasia a rôzne ďalšie. Ak vás niečo omrzí, rovnako tak to z plochy vyhodíte, ak to uchopíte a presuniete do vybratého výberu Widgetov.

Aké nástroje je možné pridávať na plochy?

Pre lepší prehľad, čo všetko to ponúka stručný zoznam: Udalosti, digitálne hodiny pre tých, čo im robí problém ručičkový čas, analógové hodiny, možnosti nastavení, kalendár, duálne hodiny, , profily, výmenné kurzy, Pomocník s nápoveďami, minirádio, Fotografie, zoznam kontaktov, CNN mobile s nutnosťou pripojenia na web, narodeniny, Accu Weather predpovede počasia a aktuálne počasie využívajúce internet, Yahoo Search, Youtube videos, Twitter, MySpace, Facebook, Bebo, Google a ďalšie množstvo iných Widgetov skôr orientovaných na online služby ku ktorým zase treba pripojenie na internet. Táto ponuka s výberom widgetov má časový limit, po jej aktivácií a dlhom rozmýšľaní sa opäť vrátite na plochu, nejde o nič vážne, ale len upozorňujem.

Z widgetov sa dá vybrať mnoho užitočných vecí ako sú väčšie hodiny mimo tých, ktoré sú neustále dostupné v hornom pravom rohu. Taktiež kalendár, narodeniny, alebo fotografie sa hodia. Ako ste si mohli povšimnúť, mobilný telefón je orientovaný aj v rámci widgetov na multimédia, internet a rôzne sociálne siete. To dáva tušiť už vopred, že tento telefón to s pripojením naozaj myslí vážne. Priam si žiada byť online. A to nie je príliš dobré, ak sa zdržiavate v zahraničí a dieťa sa vám hrá s mobilom, hravo sa pripojí na youtube, facebook a surfuje, celkom rýchlo a kvalitne, na to že ide o mobil. Len ten účet potom, to aby si majiteľ hodil slučku. Pri cenách, aké na Slovensku sú je naozaj asi nie príliš vhodné vlastniť multimediálny telefón preplnený skvelými funkciami. Preto ešte ostáva dúfať, že natrafíte na dobré voľné Wifi, prípadne Wifi, ku ktorému máte heslo. Pripojenie nie je problém.
Pozor: dajte si pozor keď budete chcieť na ploche hýbať s niektorými widgetami, nástrojmi. Kliknutím na ne a okamžitým pohybom do boku to môže prístroj chápať ako pokus o prepnutie na inú plochu a prepne vás na nasledujúcu. Ak ste ale chceli nejaký nástroj na ploche a ten označiť a ten presunúť, je potrebné aby ste na neho prstom prišli a počkali sekundu až dve sekundy než sa widget akoby nadvihne - označí a až potom je s ním možné manipulovať. Naučte sa spolupracovať s vašim prístrojom a nenadávajte naň, že nerobí čo chcete. On práve že naozaj robí, čo chcete, len vy mu príkaz dávate nesprávne. .

Na nasledujúcom videu vidieť pripojiteľnosť niektorých druhov pripojenia, napríklad nahrávanie videa, ale tiež nastavenie Widgetov. Chovanie aplikácií, presúvanie a podobne.

Pozor: dajte si pozor keď budete chcieť na ploche hýbať s niektorými widgetami, nástrojmi. Kliknutím na ne a okamžitým pohybom do boku to môže prístroj chápať ako pokus o prepnutie na inú plochu a prepne vás na nasledujúcu. Chcete si zahrát kvalitní poker online? Pak navštivte internetové stránky Hazarnihrac.com a rozhodně neprohloupíte. Skvělé bonusy, super hra a spousty stolů. To som pripojil opäť nejaké možnosti zábavy pre dospelých.

 

 
 

© Cestovanie.biz 2009/2010 - všetky práva vyhradené na fotografie, materiál a dizajn - privacy policy
Cestopisy: Miami, New York, Kapverdy, Stockholm, Londýn, Čadca, Anamur, Ostrava  - Zábava: Slovenčiny.Com, GTA V hra - News: Zaujímavosti