Samsung Monte  ‌   Rozbalenie   ‌   Základy  ‌  Hardware  ‌  Záznam  ‌  Widgety  ‌  Multiméd  ‌  Hry  ‌   Pripojenie ‌  Úžas  ‌  Hry   ‌   Funkcie

 
 
 

:: menu  

 

:: reklama  

 

:: partneri  

Nekomerčné informačné stránky informujúce o vlastnostiach nových LED podsvietených  televízorov. na URL: www.ledtv.name 
 
 
 

 
Pripojiteľnosť, GPS, sieť
Dnes nesmie žiadnemu mobilnému telefónu chýbať možnosť pripojenia k druhému prístroju, spojenia s počítačom a podobne. Bez toho to už ani nie je moderný mobil. Aj keď budeme hovoriť aj o klasickej sieti, pre začiatok sa zamerajme na spojiteľnosť klasickými spôsobmi. A hneď z úvodu:

Bluetooth: aktivácia Bluetooth je veľmi rýchla, hľadanie prístrojov bezproblémové, nachádza sa tu rádius zobrazujúci prístroje v okolí s bluetooth. Je možné zapnúť aj zabezpečený režim a aj napriek zapnutej funkcií BT tiež je možné vypnúť viditeľnosť prístroja.

FM rádio: rádio je celkom pekne graficky prevedené. Nie je tam problém s ničím, s ladením, ani s uchovávaním staníc v pamäti. Pre schopnosť zapnutia rádia je nutné zapojenie handsfree slúchadiel, ktoré tvoria anténu, klasika. GPS

GPS: ku GPS aj keď len v obmedzenej forme sa dá dostať cez nastavenia, nastavenia telefónu a tam je nastavenie GPS. Ukáže vám aktuálnu polohu kde ste, priblíži, ale viac informácií io tejto súčasti bude neskôr.

Ako zapnúť GPS v mobile? Ak máte v ponuke ikonku oranžovej až červenej šmuhy, či pierka, máte GPS aplikáciu nainštalovanú. Ak nie, je ju potrebné nainštalovať. GPS je zdarma pre telefóny kúpené v Orange alebo v O2. Nefunguje na prístrojoch od T-mobile. Aplikácia pre GPS sa dá stiahnuť na adrese: http://m.sk.samsungapps.com - je nutné zadať cez mobil, nie cez počítač. Stiahnutie je zdarma ako aj funkcie, avšak platí sa dátový prenos, klasika. Aplikácia disponuje hlasovou a obrazovou navigáciou v 36 krajinách Európy. Mapové podklady sú Navteq a software je od spoločnosti NaviExpert. Viac o možnostiach nastavení je aj vrátane manuálu na http://naviexpert.sk webe.

Pozor ale, nie každému bude fungovať, ide o klamstvo predajcov:
Pri používaní telefónu som si stiahol GPS navigáciu nakoniec z celkom inej stránky ako tejto. Uvedená stránka je oficiálnym zdrojom, ale stiahnuť z neho celú aplikáciu je umenie. Komeptentných by mali vyplieskať a poriadne. Aj oficiálne zdroje vám sľubujú GPS navigáciu v mobile ale máte ju problém vôbec získať. Najlepšie cez Wifi. Cez kábel ju nestiahnete, musíte priamo mobilom a byť pripojený. A ak aj GPS spustíte, nefunguje. Nedokáže nájsť sieť. Neviem ako iné telefóny ale na dvoch testovaných ani na jednom GPS navigácia nefungovala, preto nemožno hovoriť o mobile s funkčnou GPS navigáciou. Funkčná sa dá považovať len vtedy, pokiaľ ju zvládne nainštalovať a sprevádzkovať aj laik cestovateľ a užívateľ telefónu. Takto ani človek, čo má už mnoho modelov za sebou nevie ako na to. A práve to nie je nič dobré. Ak ste aj vy kupovali Samsung Monte len kvôli GPS navigácii, zájdite k predajcovi nech vám láskavo aj ukáže, ako to GPS funguje a ako sa k nemu dopracovať. Nenechajte sa odbiť odpoveďou "stiahnite si sami!".

Wifi pripojenie: Wifi pripojenie funguje podobne ako na notebooku. Tunajší rádius vám pekne zobrazí ako ďaleko a v akej kvalite sa siete nachádzajú, či sú kódované, alebo dostupné, ich názov a podobne. Wifi sa pritom dá zapnúť jediným stlačením okamžite rýchlo rovnako ako Bluetooth. Umožňuje sa pripájať na internet tam, kde to je možné. Vyhľadávanie sietí je rýchle. Pripájanie k nim môže chvíľku trvať v závislosti od kvality signálu. Zadávanie prípadných nastavení alebo hesiel nie je problém.

Siete: pripájanie do sieti je automaticky. Problémy so sieťou neboli ani v pohraničnej oblasti. Mobil sa chová bežne, ako každý iný. V ničom nezaostával za Sony Ericssonmi ani Nokiou. Pri roamingu sa objavujú názvy oboch sieti pod sebou, pričom originálna sieť je druhá a horná je zahraničná. Pri roamingu sa rozsvieti červené R v hornom panely.

 

 
 

© Cestovanie.biz 2009/2010 - všetky práva vyhradené na fotografie, materiál a dizajn - privacy policy
Cestopisy: Miami, New York, Kapverdy, Stockholm, Londýn, Čadca, Anamur, Ostrava  - Zábava: Slovenčiny.Com, GTA V hra - News: Zaujímavosti