Samsung Monte  ‌   Rozbalenie   ‌   Základy  ‌  Hardware  ‌  Záznam  ‌  Widgety  ‌  Multiméd  ‌  Hry  ‌   Pripojenie ‌  Úžas  ‌  Hry   ‌   Funkcie

 
 
 

:: menu  

 

:: reklama  

 

:: partneri  

Nekomerčné informačné stránky informujúce o vlastnostiach nových LED podsvietených  televízorov. na URL: www.ledtv.name 
 
 
 

 
Hardware, dizajn, vzhľad
Z nejakého dôvodu pokladám za dôležité predviesť monte aj po stránke výzoru, dizajnu. V ruke pôsobí ako veľmi dobre tvarovaná vareška, nerovnomerný dizajn padne do ruky, ľahká váha neprimeraná na telefón síce robí dojem, že vám ho odfúkne vietor, ale možno to je len priveľký skok od mnohých telefónov, ktorých kryt tvoril kov, alebo vnútro mali priťažké.

Čelná strana: z čelnej strany je zreteľný masívny jednoliaty displej, dominantný, až na spodku zanechal miesto len pre tri tlačidlá - v krátkosti 1. prijať hovor, respektíve zobraziť volané, 2. vrátiť sa o krok späť, do predošlej ponuky atď... 3. zrušiť hovor, prípadne celkom zhodiť ponuku, zoznam, písanie správy a podobne, a vrátiť sa na plochu.

Samozrejme dotykový displej, na vrchu logo SAMSUNG a objektív malej kamery pre videohovor.
Vrchná strana: na dolnej strane nie je nič, okrem malého otvoru, ktorý pomáha pri otváraní krytu. Hore však nájdete port pre kábel USB pre spojenie do PC, ale čo by znalec možno nečakal, rovno ten istý port slúži aj na nabíjanie. Nenechajte sa zmiasť logom USB zariadení, pod krytkou sa schováva ten istý port aj pre nabíjanie. Hneď vedľa, viac na ľavo je port pre slúchadlá, ide o malý jack a slúchadlá sú súčasťou balenia.

Zadná strana: zreteľný fotoaparát pôsobí vypuklým dojmom a pravdou je, že naozaj trochu vyčnieva, ale o nič vážne nejde. Práve naopak, nezapletie sa vám do záberu prst pri rýchlom fotení. Nižšie sa nachádza reproduktor, v podstate dva usmiate otvory, cez ktorý vychádza zvuk, zvonenia, hudba.. atď.

Z čelnej strany na ľavom boku: nájdeme len jednoliate tlačidlo s dvoma šípkami, alebo ak chcete, ide o význam "plus a mínus". Ovládať s tým môžete hlasitosť hudby, filmu, zvonenia, ale tiež prepínať v ponukách, kde je viac položiek, čo je fajn ak máte priveľké obavy z dotykových displayov a nechcete byť odkázaný len na vás alzheimerový prst, ktorý potvrdí vždy to čo nechcete.

Z čelnej strany na pravom boku: je to o niečo bohatšie ako na ľavo. Celkom hore sa nachádza krytka pre port na vloženie MicroSD karty. Dobré je, že netreba mobil vypínať pri výmene karty a sám si ju automaticky detekuje, zistí prítomnosť, dáta a ikonkou pamäťovej karty aj signalizuje, že karta je správne vložená. Bez problémov zvláda 8 GB karty, aj keď momentálne budem využívať len vlastnú 1 GB kartu MicroSD.

O niečo nižšie sa nachádza tlačidlo zámky, ktoré pri podržaní zablokuje klávesnicu. Jej odblokovanie je možné až po dlhšom stlačení tohto tlačidla, vtedy sa obnoví v tej vybratej ploche, ktorú ste využívali ako poslednú. O niečo nižšie akoby ukryté je tlačidlo fotoaparátu. Stlačením aktivujete fotoaparát a jeho stlačením sa samozrejme aj fotí.

Veľký náhľad - preview - Samsung Monte S5620

Vnútro: po otvorení krytu, čo môže byť pre niekoho problém a obava že ho zlomí, sa dostávate k batérií, ktorá je luxusne posadená v strede a obklopená plastovým tvrdeným telom vnútra mobilu. Batéria je: 3,7 V Li-ion Batéria 3,70 Wh. Sim karta sa vkladá od čela z ľavej strany, pri vkladaní sledujte nákres, ako sa vkladá. Aj šikovní si to nevšimnú a potom je jasné, že mobil nejde zatvoriť.
Novota: Celkom odnova ho budete mať prelepený ochrannými fóliami, najmenej šiestimi. Pokrývajú hlavný display, spodok tlačidiel, zadnú stranu, každú bočnú, aj krytku USB portu a nabíjania.

Čo poviete na trochu zábavy kde sa dá slušne zarobiť? Nie každý tomu verí, no treba to občas skúsiť. Víte, jaká hra je v online kasínech stále hodně oblíbená? Ano, jsou to atraktivní herní automaty. Příjďte i vy zkusit své štěstí!

 

 
 

© Cestovanie.biz 2009/2010 - všetky práva vyhradené na fotografie, materiál a dizajn - privacy policy
Cestopisy: Miami, New York, Kapverdy, Stockholm, Londýn, Čadca, Anamur, Ostrava  - Zábava: Slovenčiny.Com, GTA V hra - News: Zaujímavosti